شرکت هوش و هنر الکترونیک ارائه دهنده انواع راهکارهای اتوماسیون صنعتی و کنترل


اتوماسیون ساختمان

اهداف اتوماسیون ساختمان یا به عبارت دیگر ساختمان هوشمند بهبود آسایش ساکنین، بهره برداری کارآمد از سیستم های ساختمان، کاهش مصرف انرژی، کاهش هزینه های عملیاتی و نگهداری، افزایش امنیت، ثبت تاریخچه عملکرد، دسترسی/کنترل/عملکرد از راه دور، و بهبود چرخه عمر تجهیزات مرتبط است.

ادامه مطلب

سیستم های تهویه مطبوع (HVAC)

یک سیستم تهویه مطبوع (HVAC) معمولا از سه سیستم - هوا، آب سرد و آب خنک کننده تشکیل شده است. طراحی های سنتی، این دسته از ماشین ها را بسیار بزرگ می کرد و به فضای زیادی نیاز داشت تا اطمینان حاصل شود که می تواند به خنک کنندگی مطلوب برسد.

ادامه مطلب

روشنایی

هر ساله ساختمان های تجاری هزینه های زیادی را بابت هدررفت انرژی می پردازند. یک سیستم اتوماسیون ساختمان هوشمند می‌تواند روشنایی را با استفاده از برنامه‌ پی ال سی، کنترل‌های دستی، کنترل های پی ال سی، سنسورهای اشغال و حسگرهای نوری به‌صورت جداگانه یا ترکیبی کنترل کند.

ادامه مطلب

اتوماسیون کارخانه

امروزه، با توسعه اتوماسیون صنعتی و پیشرفت تکنولوژی بسیاری از مشکلات برای توسعه دهندگان سیستم در بازار اتوماسیون کارخانه حل شده است. کارخانه‌ها، تجهیزات جانبی و دستگاه‌های ارتباطی همگی به جدیدترین فناوری‌ها و راه‌حل‌ها نیاز دارند تا به مشتریان در انواع مأموریت‌های حیاتی در انواع محیط‌ها کمک کنند و نیازهای سخت‌گیرانه مشتریان برای اطمینان از عملکردها را برآورده کنند.

ادامه مطلب

اتوماسیون ماشین آلات

با پیشرفت در فناوری اتوماسیون، شرکت ها در حال جایگزینی عملیات دستی فشرده با سیستم های کنترل اتوماسیون مکانیکی در فرآیند تولید برای بهبود بهره وری و نرخ بازده بیشتر هستند. امروزه، مزایای اقتصادی و پیشرفت های تکنولوژیکی که اتوماسیون ماشین به ارمغان می آورد به عوامل کلیدی برای ایجاد ارزش شرکت و افزایش رقابت صنعتی تبدیل شده است.

ادامه مطلب

صنایع داروسازی و پزشکی

صنعت پزشکی و داروسازی به منظور ارائه محصولات ایمن و حفظ شهرت برند نیازمند کنترل کیفیت عالی است. با کاهش احتمال خطای انسانی و امکان شناسایی زودهنگام مسائل بالقوه، اتوماسیون تکرارپذیری تولید را افزایش می‌دهد و کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که محصول نهایی تغییر نمی‌کند یا به بیان مختصر، اتوماسیون کنترل کیفیت را بهبود می‌بخشد!

ادامه مطلب

اتوماسیون صنایع بسته بندی

در بازاری پر از انتخاب، بسته بندی و خود محصول برای مصرف کنندگان اهمیت زیادی دارد. کیفیت بسته بندی نشان دهنده کیفیت محصول است. بسته بندی جذاب می تواند در ترغیب خریداران برای اولین بار به خرید محصولات بسیار مهم باشد و می تواند یک عامل کلیدی در تصمیم گیری خرید باشد.

ادامه مطلب

اتوماسیون صنایع نساجی

لباس نشان دهنده ذائقه و هویت هر فرد است و از منسوجات برای تولید پوشاک استفاده می شود. چه الیاف طبیعی و چه الیاف ساخته شده توسط انسان، هر دو را می توان از طریق ماشین آلات نساجی فرآوری کرده و به پارچه و سپس به لباس تبدیل کرد. صنعت مد امروزه نیز به تنوع پارچه و کیفیت بیشتری نیاز دارد.

ادامه مطلب

اتوماسیون صنایع سیالات

سیستم‌های اتوماسیون سیالات عمدتاً برای کنترل فرآیندهای پیچیده سیستم‌های تهویه مطبوع، مدیریت مصرف آب و تصفیه خانه‌های آب استفاده می‌شوند. جایگزینی مدیریت فرآیند دستی با یک سیستم خودکار باعث دستیابی به عملیات کارآمد و پایدار با قابلیت های پردازش توزیع شده (DCS)، کنترل ثابت و نظارت مرکزی می شود.

ادامه مطلب

اتوماسیون تصفیه آب

70 درصد از سطح زمین پوشیده از آب است. با این حال، با در نظر گرفتن اقیانوس‌ها و یخچال‌های طبیعی قطبی، تنها 1 درصد آن را آب شیرین تشکیل می‌دهد که می‌تواند مورد استفاده انسان‌ها و حیوانات باشد. ارج نهادن به منابع آب به مهم ترین مسئله جهان تبدیل شده است.

ادامه مطلب

اتوماسیون کشاورزی

به طور سنتی، دنیای کشاورزی شامل مواردی مانند بذر، کود، فصل برداشت و موقعیت جغرافیایی خود مزرعه است. مزارع گلخانه ای مجموعه ای کاملاً جدید از عواملی را دخیل می کنند که باید مورد توجه و پایش قرار گیرند: طیف نور، دوره نوری (چرخه های روز/شب)، شدت نور، برنامه های آبیاری، مواد مغذی، جریان هوا، دما، رطوبت، وCO2.

ادامه مطلب

سیستم های SCADA

SCADA مخفف عبارت Supervisory Control and Data Acquisition است. در واقع SCADA یک نرم افزار نظارتی است که در این صنایع استفاده می شود و به عنوان یک نرم افزار، به کنترل سخت افزار کمک می کند و داده های جمع آوری شده از همه مکان های دور را ثبت می کند.

ادامه مطلب

پردازش تصویر صنعتی

تصویربرداری فرآیند، هنر تجسم رویدادها در داخل فرآیندهای صنعتی است. پردازش تصویر هنر دستکاری ریاضی تصاویر دیجیتالی برای استخراج اطلاعات کمی در مورد این گونه فرآیندها است.

ادامه مطلب