سیستم های تهویه مطبوع (HVAC)

یک سیستم تهویه مطبوع (HVAC) معمولا از سه سیستم - هوا، آب سرد و آب خنک کننده تشکیل شده است. طراحی های سنتی، این دسته از ماشین ها را بسیار بزرگ می کرد و به فضای زیادی نیاز داشت تا اطمینان حاصل شود که می تواند به خنک کنندگی مطلوب برسد.

این امر نه تنها هزینه های طراحی اولیه را افزایش می داد، بلکه منجر به هزینه های بیشتری نیز میشد، زیرا سیستم های تهویه مطبوع همیشه در شرایط کم باری کار می کردند. علاوه بر این، مسائل مربوط به صرفه جویی در انرژی معمولا در هنگام ساخت یک سیستم تهویه مطبوع در نظر گرفته نمی شد. برخی از سیستم های تهویه مطبوع تعادل کلی سیستم، تنظیمات کنترل و سایر تنظیمات عملکردی را نادیده می گرفتند به طوری که کل سیستم در مدت زمان طولانی تحت شرایط نامناسب کار می کرد. ظرفیت سیستم تهویه مطبوع برای عملکرد کارآمد و رضایت بخش با اندازه فضا مناسب نبود. تجهیزات انرژی زیادی را هدر می دادند و قادر به کاهش مصرف انرژی با توجه به کاهش بار گرمایش و سرمایش داخلی نبودند.

با توجه به این شرایط، اینتلارت یک راه حل تهویه مطبوع کارا و دقیق را ارائه می دهد که از کنترل کننده منطقی قابل برنامه ریزی و واسط های ماشین و انسان (PLC یا HMI یا HMC) این شرکت استفاده می کند، که به ویژه برای کاربردهای وسیع و با امکان کنترل و سنجش از راه دور مناسب است. این راه حل را می توان در تهویه مطبوع، چیلرها، برج های خنک کننده و سیستم های ذخیره یخ یا کنترل دمای کوره های موتورخانه ها، برای تشخیص تغییرات دما و رطوبت، برنامه ریزی زمانی و کنترل های عملیاتی با توجه به تقاضا برای ایجاد راحت ترین کیفیت هوای داخل ساختمان به کم مصرف ترین روش استفاده کرد. با استفاده از ماژول دما، ماژول ورودی آنالوگ، ماژول خروجی آنالوگ و سایر ماژول های ورودی خروجی دیجتال میتوانید به سادگی پیکربندی مناسب را طراحی کنید و در مرحله بعد با برنامه نویسی PLC به سادگی الگوریتم های تهویه مطبوع خودتان را (علاوه بر الگوریتم های موجود) پیاده سازی کنید.