آموزش 001 - PLC راه اندازی سنسور فشار آنالوگ

وروردی های آنالوگ عموما سیگنال های الکتریکی خروجی سنسورهایی هستند که برای کار با پی ال سی ها طراحی شده اند. این سیگنال ها معمولا از نوع جریان (0~20mA) (4~20mA) یا ولتاژ (0~10V) هستند. این مقادیر در پی ال سی ها به مقدار واقعی کمیت مورد اندازه گیری تبدیل میشوند. در این ویدیو با نحوه راه اندازی سنسور آنالوگ فشار توسط پی ال سی های برند Intelart آشنا می شوید.

آموزش 002 - راه اندازی ترموکوپل و کنترل دما با PLC

به طور کلی دو نوع کنترل دما وجود دارد کنترل حلقه باز و حلقه بسته. ساده ترین مثال از یک کنترل کننده حلقه بسته دما، یک ترموستات معمولی است که در خانه ها یافت می شود. در این ویدیو نحوه راه اندازی سنسور ترموکوپل و کنترل ساده ترموستات را خواهید آموخت.

 

آموزش 003 - طراحی سیستم توزین با لودسل و PLC

سیستم های توزین امروزی بر پایه لودسل ها طراحی می شوند. لودسل یک سنسور اندازه گیری نیرو هست که از طریق ایجاد تنش و کرنش در یک ساختار جامد فلزی، یک سیگنال آنالوگ ایجاد می کنند. این سیگنال میتواند مستقیما توسط پی ال سی ها پردازش شده و مقدار وزن بوسیله فرمول های مربوط به آن لودسل محاسبه شود. در این ویدیو چگونگی طراحی یک سیستم توزین به همراه رابط گرافیکی آن را خواهید آموخت.

آموزش 004 - ارتباط PLC با سنسور Modbus

پروتکل Modbus یکی از انواع پروتکل های متداول صنعتی جهت ارتباط با انواع سنسور (و یا سایر تجهیزات مرتبط) است. پروتکل Modbus RTU بر روی بسترهای سریال مانند RS-485 قابل استفاده است. در این ویدیو خواهید آموخت که چگونه با استفاده از پروتکل Modbus RTU توسط پورت RS-485 میتوان مقدار یک سنسور فشار را خواند.

  

آموزش 005 - PLC Modbus Slave

یکی از امکانات پی ال سی های امروزی، امکان استفاده به عنوان Modbus Slave است. در این حالت سایر دستگاه های مستر میتوانند فضای حافظه تعریف شده را بخوانند یا بنویسند. در این ویدیو با نحوه فعال کردن و چیدمان فضای حافظه برای Modbus Slave آشنا خواهید شد.

 

آموزش 006 - PLC Modbus TCP Server

یکی از امکانات پی ال سی های امروزی، امکان استفاده به عنوان Modbus TCP Server است. در این حالت سایر دستگاه های کلاینت میتوانند فضای حافظه تعریف شده را بخوانند یا بنویسند. در این ویدیو با نحوه فعال کردن و چیدمان فضای حافظه برای Modbus TCP Server آشنا خواهید شد.